15 ГОДИНИ – ЮБИЛЕЙНО ИЗДАНИЕ

18 април 2017 г.
timeline_pre_loader

9:30 ч.

Библиотекарите от НЧ “Васил Левски – 1927”, кв. Галата, гостуват на децата от ЦДГ “Люляче”

19 април 2017 г.
timeline_pre_loader

10:30 ч.

Център за социална рехабилитация и интеграция “Чайка” гостува в библиотеката

13:00 ч.

ОУ “Христо Ботев” гостува на НЧ “Просвета – 1927”, кв. Аспарухово

20 април 2017 г.
timeline_pre_loader

9:00 ч.

СУ “Св. св. Кирил и Методий”, с. Синдел, гостува в Детски и средношколски комплекс

10:00 ч.

ДГ “Пинокио” гостува на НЧ “Просвета – 1927”, кв. Аспарухово

10:30 ч.

ПГГСД “Николай Хайтов”
Клуб “Приятели на немския език и култура”

11:00 ч.

НЧ “Елин Пелин – 1977”
“Заедно четем” с ученици от ОУ “Добри Чинтулов”

13:00 ч.

СУ “Любен Каравелов” гостува на НЧ “Просвета – 1927”, кв. Аспарухово

17:00 ч.

Асоциация “Да съхраним жената” гостува в галерия “Актив Арт”
Поетично кафене “Петя Дубарова”

21 април 2017 г.
timeline_pre_loader

8:30 ч.

Официален старт на Маратона

8:00 ч. - 10:00 ч.

I ЕГ
Маратонско четене в часовете по български език и литература

8:20 ч.

ОУ “Цар Симеон I”
Деца четат и разказват за любими герои от творчеството на Ангел Каралийчев, по повод 115 години от рождението на писателя

8:30 ч.

ПГГСД “Николай Хайтов”

8:50 ч.

СУ “Неофит Бозвели”

9:00 ч.

СУ “Найден Геров”

9:30 ч.

“Прочети книга с приятел”
ЧЕУ “Малкият принц” гостува в отдел “Изкуство”

9:30 ч.

ДГ N34 “Лястовичка”, кв. Възраждане

10:00 ч.

СУИ “Добри Христов”

10:00 ч.

НЧ “Петко Р. Славейков”, кв. Вл. Варненчик

10:00 ч.

ОУ „Константин Арабаджиев” – филиал

10:10 ч.

СУЕО „А.С. Пушкин“

10:10 ч.

ПГИ “Д-р Иван Богоров”

10:30 ч.

ОДЗ “Иглика”, кв. Виница

10:30 ч.

I ЕГ – Клуб “Приятели на библиотеката”

10:30 ч.

ЦДГ “Звездичка”

10:30 ч.

СУ “Св. Климент Охридски”

10:30 ч.

Карин дом

10:30 ч.

Дневен център “Ривиера” гостува в библиотеката

10:30 ч.

Дом “Гергана”

11:00 ч.

ЧОУ “Мечтатели”

11:00 ч.

Ученици от СУ “Черноризец Храбър” гостуват в НЧ “Васил Левски – 1945”
Маратонско четене под надслов “Завинаги с нас”, посветено на 180 годишнината от рождението на Васил Левски

11:00 ч.

ОУ “Иван Вазов”

11:15 ч.

ОУ “Н. Й Вапцаров”

11:30 ч.

Учебен център „Идея”

11:30 ч.

Детска занималня “Слънце”

11:50 ч.

ГПЧЕ “Йоан Екзарх”
Ученици четат на английски език

12:00 ч.

Радио Варна

12:00 ч.

IV ЕГ “Фр. Ж. Кюри”

12:30 ч.

Детски център „Игралница-занималница”

12:30 ч.

ОУ “Цар Симеон I”
Четене “Сред книгите – добрите ни другари”

13:00 ч.

НГХНИ “Константин Преславски”

13:00 ч.

Детски център “Тумбелина” гостува в Детски и средношколски комплекс

13:00 ч.

МГ “Д-р Петър Берон”

13:00 ч.

НЧ „Отец Паисий – 1934”

13:30 ч.

„История и слово”
Варненските музеи гостуват и четат в отдел Регионална история на библиотеката

13:30 ч.

ОУ “Стоян Михайловски”, кв. Вл. Варненчик

13:30 ч.

Детски център “Любопитко”

13:45 ч.

“Прочети книга с приятел”
ЧЕУ “Малкият принц” гостува в отдел “Изкуство”

14:00 ч.

Театрално-музикален продуцентски център – Варна

14:00 ч.

Книжарница “Хирон 3000”

14:00 ч.

Ученици от I ЕГ гостуват в Американска читалня

14:00 ч.

Частна занималня “Дъга”

14:00 ч.

Ученици от III ПМГ гостуват в Немска читалня
Четенето е посветено на 190 г. от смъртта на Вилхелм Хауф

14:00 ч.

Варненска търговска гимназия

14:30 ч.

СУ “Любен Каравелов”, кв. Аспарухово

14:30 ч.

НЧ “Асен Златаров – 1946”, кв. Чайка

14:30 ч.

ОУ “Йордан Йовков”
Клуб “Приятели на книгата”

15:00 ч.

“Чуй образа”
Изложба и поетично четене на художници поети от Варна в библиотеката, съвместно с Градска художествена галерия

15:00 ч.

Клуб “Приятели на библиотеката” към Общински съюз на пенсионерите Варна’ 2004 гостува в библиотеката

15:10 ч.

СУ “Гео Милев”
Деца четат “Цветята на малката Ида”

15:15 ч.

Ученици от ОУ “Г. С. Раковски” гостуват в НЧ “Васил Левски – 1945”
Маратонско четене под надслов “Завинаги с нас”, посветено на 180 годишнината от рождението на Васил Левски

15:30 ч.

ОУ “Г. С. Раковски” гостува на Детски и средношколски комплекс

15:30 ч.

Дирекция “Култура и духовно развитие”, Община Варна, гостува на Детски и средношколски комплекс

15:30 ч.

Общинска полиция гостува на Детски и средношколски комплекс

15:30 ч.

Клуб “Монтесори”

16:00 ч.

Екип „Варна – Европейска младежка столица 2017“

18:00 ч.

“Обърни се със смях назад – погледни напред с усмивка и с Михаил Вешим”
Среща-разговор с писателя

22 април 2017 г.
timeline_pre_loader

10:00 ч.

Четене с участници в кинолектория с модератор Елица Матеева в Отдел “Изкуство”

10:00 ч.

“Нарисувай приказка”
Деца от художествено ателие „Детско слънце” с ръководители Велина Гребенска и Доника Йорданова рисуват в библиотеката

12:30 ч.

Полско училище “Адам Мицкевич”

13:00 ч.

Клуб “Daily Potter” гостува в библиотеката

20:30 ч.

ЕДНА ПРИКАЗНА НОЩ В БИБЛИОТЕКАТА